پاسارگاد
لوگوی پرچم

فرانسه

خانه عشق

France


دانلود پکیج PDF Download(0 MB)
فرانسه

فرانسه بزرگترین كشور اروپای غربی است. دشت های فراخ، جلگه های سرسبز، كوه های سر به فلك كشیده و رودها و دریاها با سواحل اغوا كننده شان حال و هوایی رنگارنگ به این مهد عشق می بخشند و بیشترین گردشگران دنیا را به سوی این سرزمین فرامی خوانند. آثار تاریخی، ادبیات، هنر، موسیقی و معماری و بسیاری دیگر را فرانسه دست و دلبازانه به میهمانان خود هدیه می دهد تا آنچه را كه شاید تاكنون در كتاب ها خوانده باشند بی واسطه ببینند.


کشور فرانسه درغرب قاره اروپا بین بلژیك و اسپانیا و در كنار دریای مدیترانه قرار دارد. وسعت این کشور تقریبأ یك سوم ایران حدوداً 643.000 كیلومتر مربع است و از این لحاظ چهل و دومین کشور دنیا به حساب می آید. 3.374 كیلومتر مربع این كشور را آب فرا گرفته و خط ساحلی آن 4.853 کیلومتر است. کشورهای همسایه فرانسه عبارتند از: بلژیك، آلمان، ایتالیا، لوگزامبورگ، اسپانیا، سوئیس، آندورا و موناكو. آب و هوای این کشور به طور كلی در زمستان ها سرد و در تابستان ها معتدل است و اغلب دارای بادهای سرد و خشك می باشد. در ناحیه ساحل دریای مدیترانه تابستان ها گرم و زمستان ها معتدل است. برخی از منابع طبیعی کشور فرانسه عبارتند از: ذغال سنگ، سنگ آهن، بوكسیت، روی، اورانیوم و غیره.فرهنگ فرانسه

جمعیت فرانسه حدود66 میلیون نفر است که 85% آنها در شهرها سکونت دارند. حدود 90% مردم این کشور مسیحی و باقی به ادیان دیگر معتقدند. زبان رسمی این كشور فرانسوی است و پایتخت آن پاریس می باشد. نوع حکومت فرانسه جمهوری و واحد پول آن یورو است. حدود 79% درآمد سالانه مردم از طریق خدمات، 19% صنعت و 2% از طریق کشاورزی تأمین می گردد. از جمله محصولات کشاورزی و دامپروری فرانسه، گندم،نیشكر سیب زمینی، انگور، لبنیات، ماهی و گوشت گوساله است. صنعت آن شامل ماشین سازی، مواد شیمیایی، اتومبیل، توریسم و غیره می باشد.نمونه برنامه های سفر و مدارک موردنیاز ویزا
پاريس
پاريسParis
پاریس پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه، لقب شاعرانه ترین و زیباترین شهر دنیا را به خود اختصاص داده است. صدها موزه، بنای یادبود و اثر تاریخی این شهر میلیون ها گردشگری را كه شوق دیدار در رگ هایشان می جوشد از سراسر دنیا به سوی خود می كشد. پاریس نه تنها بزرگترین شهر مهم اقتصادی اروپاست بلکه در زمینه فرهنگ، هنر، سیاست، علم و مد نیز پیشرو به حساب می آید. برج ایفل، کلیسای نوتردام و رود سن چنان جذابیت و شکوهی به این شهر بخشیده اند که تماشای زیبایی و شگفتی های همین سه کافیست که انسان را به پاریس بکشاند.
The Connection Failed.


برج ايفل
برج ايفلEiffel Tower
برج ایفل كه آن را بانوی آهنین می نامند بین سال های 1887 و 1889 ساخته و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه در سال 1889 افتتاح شد. مكان آن در میدان شان دو مارس پاریس در كنار رود سن است. این برج با ارتفاع 324 متر، بلندترین بنا در فرانسه به حساب می آید. 18038 قطعه فولادین و 7 میلیون پیچ و مهره در ساخت برج ایفل به كار رفته و افتخار طراحیش از آنِ گوستاو ایفل است.

كليسای نوتردام
كليسای نوتردامNotre dame Cathedral
کلیسای جامع نوتردام که در زبان فرانسه به معنای بانوی ما می باشد در جزیره سیته پاریس قرار دارد. ساخت این کلیسا با بزرگ تر کردن بنای کلیسای قدیمی توسط اسقف پاریس در قرن دوازدهم میلادی آغاز شد و حدود دو قرن طول کشید تا بنای آن کامل شود. کلیسای نوتردام پاریس نمونه بارز معماری گوتیک فرانسوی است. بر خلاف دیگر معماری های سبک رومی، پیکره های سنگی و شیشه کاری های منقوش این کلیسا نشانگر نفوذ ناتورالیسم در آن دوره می باشد.

رود سن
رود سنSeine River
رود سن پر آب ترین رودخانه فرانسه و گذرگاه اقتصادی مهمی در شمال غرب این کشور است که از میان شهر پاریس می گذرد. طول این رودخانه 776 متر است و از بورگاندی در شرق فرانسه سرچشمه می گیرد و پس از گذر از پاریس به کانال مانش می ریزد. پل نورماندی در خارج پاریس، بلندترین پل معلق دنیا نیز از روی این رودخانه می گذرد. کناره های رود سن در سال 1991 به فهرست میراث جهانی یونسکو پیوست.

موزه لوور
موزه لوورLouvre Museum
موزه لوور یکی از بزرگ ترین موزه های دنیاست که در قرن دوازدهم در پاریس ساخته شد و در سال 1793 گشایش یافت. حدود 35000 اثر هنری و 380000 شیئ دیدنی متعلق به دوران پیش از تاریخ در این موزه نگهداری می شود. از جمله دیدنی های موزه، اشیاء باستاشناختی مربوط به تمدن های مصر، ایران و روم و دیگر تمدن های بشری است. بسیاری از تابلوهای نقاشی هنرمندان سراسر دنیا از جمله تابلوی مونالیزای لئوناردو داوینچی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

كاخ ورسای
كاخ ورسایPalace of Versailles
کاخ ورسای بزرگترین کاخ سلطنتی جهان مجموعه ای از قصرهای کوچک تر است که در ورسای در حومه شهر پاریس قرار دارد. این کاخ در قرن هفدهم ساخته شد و در سال 1682 گشایش یافت. طراحی آن را لویی لووا انجام داد. اطراف کاخ را باغ زیبایی فرا گرفته و در آن مجسمه ها و تندیس هایی ساخت هنرمندان قرن هفدهم به چشم می خورد. گیاهان، فواره ها و پرچین های بی شماری زینت بخش این باغ هستند.

تاق پيروزی
تاق پيروزیTriumphal Arch
تاق پیروزی، كه در واقع سمبل ملت فرانسه است در میدان شارل دوگل و انتهای خیابان شانزلیزه پاریس قرار دارد. این بنا برای گرامیداشت یاد آنهایی ساخته شد كه در زمان انقلاب فرانسه در جنگ های ناپلئون جان خود را برای كشورشان از دست دادند. همچنین مقبره سرباز گمنامی از جنگ جهانی اول نیز در این بنا جای دارد. تاق پیروزی را كه نمایشگر معماری نئوكلاسیك قرن هجدهم است، ژان شارگرین به دستور ناپلئون طراحی كرد و بنا در سال 1836 گشایش یافت. روی ستون های آن مجسمه های زنان و مردان فرانسوی به چشم می خورد كه با دست خالی در برابر نیزه دشمنان ایستادگی می كنند.

هتل های منتخب طرف قرارداد: