پاسارگاد
لوگوی پرچم

مصر

سرزمين رازهای نهفته

Egypt


دانلود پکیج PDF Download(0 MB)
مصر

مصر، سرزمین فراعنه است و اهرام سه گانه؛ خاستگاه یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تمدن های بشری. سفر به مصر آرزوی هر جهانگردی است که عاشق کشف رازهای نهفته در دل تاریخ است. این کشور از مهمترین کشور های شمال آفریقا به حساب می آید. رود نیل کافیست تا شما را به زمانی ببرد که اولین تمدن در کنارش شکل گرفت. ایرانیان که در دوره هخامنشی و چند سالی در دوران ساسانیان مصر را در قلمرو خود داشتند همچنین سلسله های اعراب مسلمان و رومیان باستان، نقش به سزایی در تنوع معماری این کشور ایفا کرده اند. گزافه نیست اگر بگوییم سفر به مصر سفر در گذشته های دور است و تماشای جذابیت های آن مسحور کننده چشم هر بیننده.


مصر در شمال قاره آفریقا در كنار دریای مدیترانه و بین لیبی و نوار غزه قرار دارد. وسعت این کشور تقریبأ دو سوم ایران حدود 1.000.000 كیلومتر مربع است و از این لحاظ سی و مین کشور دنیا به حساب می آید. 6000 کیلومتر مربع این كشور را آب فرا گرفته و خط ساحلی آن 2450 کیلومتر است. کشورهای همسایه مصر عبارتند از: اسرائیل، نوار غزه، لیبی و سودان. آب و هوای این كشور گرم و خشك و زمستان ها معتدل است. برخی منابع طبیعی مصر عبارتند از: نفت، گاز، سنگ آهن، فسفات، منگنز، روی و غیره.فرهنگ مصر

جمعیت مصر حدود 82.000.000 میلیون نفر می باشد که حدود 44% آنها در شهرها سکونت دارند. حدود 90% مردم این کشور مسلمان و باقی مسیحیند. زبان رسمی این كشور عربی است و پایتخت آن قاهره می باشد. نوع حکومت مصر جمهوری و واحد پولش لیره (پوند مصر) است. حدود 51% درآمد سالانه مردم از طریق خدمات، 17% صنعت و 32% از طریق کشاورزی تأمین می گردد. از جمله محصولات کشاورزی مصر پنبه، برنج، ذرت، گندم، لوبیا، میوه، سبزیجات و غیره است و صنعت آن شامل نساجی، فرآورده های غذایی، توریسم و غیره می باشد.نمونه برنامه های سفر و مدارک موردنیاز ویزا
قاهره
قاهرهCairo
قاهره، پایتخت، بزرگترین شهر مصر و یکی از پر جمعیت ترین شهر های دنیاست. قاهره روی رود نیل بنا شده و قدمتش را با وجود اهرام، معابد، موزه ها و آثار تاریخی منحصر به فردی که در خود جای داده است به رخ دنیا می کشد. با وجود رشته هایی که قاهره را به گذشته متصل می کنند قلب این شهر با نبض جامعه مدرن نیز می تپد. اهمیت قاهره تا جاییست که به تنهایی می تواند نماد کشورش باشد. یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های دنیا، دانشگاه الازهر نیز در این شهر قرار دارد.


هتل های منتخب طرف قرارداد:
اسوان
اسوانAswan

شهر اسوان در جنوب مصر با ساحل زیبای رود نیل با جزایر نخل نشان و قایق های کوچکی با بادبان های سفید جهانگردان دنیا را به تماشای زیبایی های خود دعوت می کند. این شهر با ساکنان آفریقایی تبار و زبان خاص خود بیش از دیگر شهرهای مصر ویژگی های یک شهر آفریقایی را در خود جای می دهد.
هتل های منتخب طرف قرارداد:
اقصر
اقصرLuxor

شهر اقصر در مكان باستانی و 4000 ساله تیبه قرار دارد. از آنجایی كه این شهر كاخ های بسیاری از فراعنه مصر را در خود جای داده نام اقصر را كه در عربی به معنای كاخ هاست به خود اختصاص داده است. اقصر در گذشته پایتخت مصر و نماد شكوه و جلال خدای مصریان آمون- را بوده است. اقصر را بزرگترین موزه روباز دنیا لقب داده اند چرا كه در هر نقطه اش آثاری از عظمت گذشته مصر به چشم می خورد.
هتل های منتخب طرف قرارداد: